Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 18.09.2021 : 1
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 267527
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 01.12.2009    RUS   ENG  

Де козак, там і слава козацька

Де козак, там і слава козацька,

Вільне серце і чисті думки!

Не заскочить нас ворог зненацька,

Доки в світі є ми – козаки!

Слава завзятих предків-козаків ще досі горить у наших серцях, шириться, зростає, розпалюючись усе ясніше.

Нещодавно чудову нагоду відчути в собі лицарський дух і козацьку відвагу, а також поласувати смачним кулешем мали учасники та гості “Козацьких розваг”.

Цей конкурсний захід, організований та проведений Кальміуським полком УРК під пильним керівництвом Олександра Білоконя було влаштовано у Будинку дитячої творчості імені Карла Маркса.

Урочисте відкриття змагань
Урочисте відкриття змагань
Запальні козацькі пісні
Запальні козацькі пісні

У конкурсній програмі брали участь курені 4-ої, 42-ої, 44-ої, 46-ої та 47-ої шкіл Іллічівського району.

“Завзяті козарлюги”, “Веселі гарматники”, “Соколята”, “Оселедці”, “Лицарі” – молоді козаки та берегині – приємно втішали око яскравим національним колоритом та нездоланним прагненням перемоги.

Сама структура конкурсних змагань своєю строкатістю дуже чітко відображала творчі покликання молоді. Для міцних та спортивних – бій на мішках, перетягування канату, для прудких та моторних – конкурс на кращий гопак, для цікавих оповідачів – змагання за звання “Кращий джура”. Свою майстерність могли показати і юні куховари, змагаючись у конкурсі на кращі козацькі вареники.

За свідченням журі, найскладнішим завданням було обирання найкращого куреня, адже всі учасники серйозно взялися відстоювати козацькі традиції та звичаї. Переможцями одностайно були обрані “Оселедці” з 4-ої школи, яких нагородили не лише дипломами, а ще й комплектом елементів народних костюмів. Також “Оселедцям” дісталась перехідна козацька булава – символ першості, яку вони будуть відстоювати вже у травні на Всеукраїнському фестивалі “Легенди степу” у заповідних Кам'яних могилах.

Журі за роботою
Журі за роботою
Переможців нагороджує отаман Маріупольської міської козацької організації УРК генерал-майор Володимир Книшенко
Переможців нагороджує отаман Маріупольської міської козацької організації УРК генерал-майор Володимир Книшенко

Програму змагань “Де козак, там і слава” у межах конкурсного заходу “Козацькі розваги” барвисто розквітчували своїми виступами талаковський хор народної пісні “Господарочка” і відомий ансамбль народного танцю “Первоцвіт” (керівник О. Білоконь).

Скільки душевних сил, скільки козацького запалу було у кожному їхньому танці! Ритмічні рухи, гучні пісні, відблиски битви на шаблях – і ти неначе справді потрапляєш у славну добу козаччини!

Незабутнє, глибоке відчуття гордості за історію нашого народу просто потребує щорічного проведення “Козацьких розваг” для духовного піднесення молоді, для виховання справжніх козаків!

Фото на згадку
Фото на згадку
На головну сторінку