НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 21.03.2019 : 2
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 254487
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 08.05.2014    RUS    

Вірність традиціям

Гирло річки Кам'янки, на правому березі Дніпра - мальовниче і гарне місце.

Давно відомо, що тут, після зруйнування царськими військами Чортомлицької Січі, з 1709 по 1711р. діяла Кам'янська Січ запорозького козацтва, на той час добре організована військова сила. Знаючи бойовий дух, мужність,безстрашність козаків, російський цар Петро перший не без підставно їх побоювався, і тому в 1711 році, Кам'янська Січ припинила своє існування, але в 1728 році була відроджена й проіснувала ще майже сім років, до 1734 року. Тут, під кам'яним хрестом, знаходиться поховання загиблих козаків і могила кошового отамана Кості Гордієнка, соратника гетьманів Івана Мазепи та Пилипа Орлика.



На жаль, 1 травня, на відміну від минулого року, на це історичне місце прибула невелика кількість козаків. Більшість із них - члени ВГО «Українське Реєстрове Козацтво», під керівництвом Голови адміністрації, Гетьмана УРК в південному регіоні, херсонського обласного отамана Євгена Капленка, низове запорозьке козацтво та молодіжна козацька організація із Нової Каховки. Після панахиди пролунала сальва, козаки поклали квіти до могили Костя Гордієнка.



Між плесом ріки й небом рівною смугою висів туман. Здавалося, душі покійних скорботно дивляться з небес, ніби запитуючи: «Що з Україною? Як же так?» До обіду просвітліло, визирнуло сонце, а отже з’явилася надія, що все налагодиться, що чергові важкі часи ми переживемо, що в Україні будуть жити щасливі люди, для яких пам'ять про предків, загиблих за батьківщину, завжди священна і непорушна.


 

На головну сторінку